6. 1. 2009

Hospodářský význam sociálních sítí v roce 2009Počítače v roce 2009 nebudou ekonomika. V digitálních médiích a technologiích nepůjde o počítače, půjde o komunikaci. Vše, co jsme mohli očekávat od počítačů jako samostatných přístrojů, je již minulostí. Vše se již událo. Počítače neobyčejně urychlili náš život a ovládání slov, čísel a pixelů. Na vše ostatní však neměli větší vliv.

V ekonomice v roce 2009 půjde o širokou a hlubokou komunikaci. Počítače již nejsou ekonomika. Komunikace jsou ekonomika, tam je zdroj příjmů.

Komunikace je základem všech společností, kultur, lidskosti, naší individuality, našich představ (příběhů o nás) a všech ekonomických systémů. Proto mají sociální sítě tak ohromný hospodářský význam.

Komunikace je nejtěsněji svázána se společností a kulturou. Když z komunikace uděláme „technologii,“ ekonomický efekt daleko přesáhne měřítka procesů jakýchkoliv průmyslových oborů.

Komunikace (a její spojenci počítače) se dotýká vrcholné podstaty našeho žití. A žití je více než průmysl a technologie.

0 komentářů:

Okomentovat